newsletter program pro
stálé zákazníky

Ceny vázané na heslo
Přihlášení
Odhlášení
Noci


1st Pokoj

Dospělí:
Děti:
Počet pokojů: 


DANUBIUS BEST PRICE GUARANTEE

Rezervujete-li si pokoj u Danubius Hotels Group, můžete jsi být jisti, že dostanete nejvýhodnější veřejně dostupné ceny pokojů.  Najdete-li do 24 hodin od rezervace jinde nižší cenu, potom k ní naši cenu upravíme a kromě toho poskytneme slevu 30 EUR, kterou můžete  použít na jídla/nápoje a jiné služby hotelu během svého pobytu v hotelu,
ve smyslu Všeobecných smluvních podmínek.

Pro odeslání požadavku vyplňte online formulář!  Požadavek musíte odeslat nejpozději 48 hodin před řádnou dobou přihlášení se.


všeobecné smluvní podmínky formulář požadavku faq

Léčivé prameny

Mariánské Lázně leží v oblasti, která je mimořádně bohatá na přírodní léčivé zdroje. Na malém území vyvěrá přibližně 100 pramenů. Léčivé účinky minerálních pramenů zkoumali mniši z nedalekého kláštera v Teplé. Již v roce 1528 mniši podávají první písemnou zprávu o zdejších pramenech.

Dlouhou dobu však byly tyto prameny nepřístupné, obklopené bažinami a hustými lesy. O vznik lázeňského místa se zasloužil až lékař Josef Jan Nehr, který se v 18. století zasazoval o využívání pramenů na léčebné účely. Jeho úsilí se dočkalo úspěchu a v roce 1818 byly Mariánské Lázně vyhlášeny veřejným lázeňským místem, které se záhy staly velice oblíbeným a vyhledávaným.

Množství vody ordinované pro pitnou kúru je třeba zkonzultovat s lékařem. Minerální prameny se také využívají k inhalacím a minerálním koupelím.


 

Křížový pramen | Ferdinandův pramen | Rudolfův pramen | Lesní pramen | Ambrožův pramen | Karolinin pramen | Balbínův pramen

 

Křížový pramen dostal pojmenování podle dřevěného kříže, který stával blízko pramene.

Tento pramen je jedním z nejstarších a nejdéle využívaných pramenů, který se pro svůj terapeutický účinek užívá především u onemocnění zažívacího ústrojí (nemoci žaludku, střev, žlučníku, jater a pankreatu), u nemocí výměny látkové (obezita, dna, diabetes mellitus) a u alergických onemocnění, která jsou podmíněna poruchami zažívání.

Tento pramen je sírano-hydrouhličitano-sodná železnatá kyselka se zvýšeným obsahem kyseliny metakřemičité. Dříve se označovala jako Glauberská nebo salinická. Přítomnost síranů ve vodě vyvolává projímavý účinek, a to zejména po požití více než ¾ litru za den.

 

Ferdinandův pramen se nachází v centru Úšovic a patří do stejné kategorie jako Křížový pramen, i když je o něco více mineralizován.

Je tedy vhodný zejména pro léčbu nemocí zažívacího ústrojí a metabolismu. Tento pramen celkově tvoří sedm vývěrů, pro pitnou léčbu se však využívá pramen Ferdinand I. Další vývěry jsou využívány k minerálním koupelím. Pramen Ferdinand IV. se využívá pro stáčení stolní vody pod názvem Excelsior.

 

Rudolfův pramen leží 350 m jihovýchodně od kolonády Ferdinandova pramene a své jméno dostal podle korunního prince a následníka trůnu Františka Josefa I. – Rudolfa.

Jde o přírodní kyselku, která má diuretické účinky. Proto se užívá u chorob ledvin a močových cest. Pramen se vyznačuje vysokým obsahem vápníku (poměr vápníku a hořčíku je 5:4), a proto je pitná kúra vhodná pro doplňkovou léčbu osteoporózy. Rudolfův pramen má také protizánětlivé účinky a užívá se při zánětech močových cest.
Voda z tohoto pramene se stáčí a vyváží se především do zahraničí.

 

Lesní pramen vyvěrá v severní části města a svým složením se značně liší od dalších pramenů.

Svým složením mírně alkalizuje obsah žaludku, a je proto vhodný pro léčbu různých nemocí trávicího ústrojí. Rovněž se využívá k inhalacím při onemocnění horních cest dýchacích. Je také vhodný k léčbě některých urologických chorob, např. močových kamenů z kyseliny močové, kterou silně alkalizuje.

 

Ambrožův pramen byl pojmenován podle opata tepelského kláštera – Ambrože.

Tento pramen tvoří tři vývěry podobného chemického složení. Jedná se o slabě mineralizované železnaté kyselky, využívané pro vysoký obsah železa u některých forem chudokrevnosti a pro svůj diuretický účinek také při onemocnění močových cest, zejména při fosfátové lithiáze. Ambrožovy prameny vyvěrají u Centrálních Lázní.

 

Karolinin pramen se původně nazýval Nový a dříve se voda pila přímo u vývěru.

Po rekonstrukcích potrubí byl tento pramen vyveden až na kolonádu Rudolfova pramene. Tento pramen na rozdíl od dalších pramenů má vyšší obsah hořčíku (poměr vápníku a hořčíku je 2:5) a používá se proto při různých urologických onemocnění a při léčbě ledvinových kamenů.

 

Balbínův pramen

je minerální voda, která se používá k minerálním koupelím, pro pitnou léčbu se nepoužívá, lze ho používa jako stolní minerální vodu.

Mapa
Danubius Hotels Group
Facebook Google+ Youtube Twitter Flickr Instagram
Naposledy
prohlížené
 
X