newsletter program pro
stálé zákazníky

Ceny vázané na heslo
Přihlášení
Odhlášení
Noci


1st Pokoj

Dospělí:
Děti:
Počet pokojů: 


DANUBIUS BEST PRICE GUARANTEE

Rezervujete-li si pokoj u Danubius Hotels Group, můžete jsi být jisti, že dostanete nejvýhodnější veřejně dostupné ceny pokojů.  Najdete-li do 24 hodin od rezervace jinde nižší cenu, potom k ní naši cenu upravíme a kromě toho poskytneme slevu 30 EUR, kterou můžete  použít na jídla/nápoje a jiné služby hotelu během svého pobytu v hotelu,
ve smyslu Všeobecných smluvních podmínek.

Pro odeslání požadavku vyplňte online formulář!  Požadavek musíte odeslat nejpozději 48 hodin před řádnou dobou přihlášení se.


všeobecné smluvní podmínky formulář požadavku faq

Edward VII.

Britský král Edward VII. patřil k nejmocnějším mužům světa, vládl Britské říši v době, kdy byla největší průmyslovou i koloniální velmocí na světě. Velkou část svého života však prožil mimo vladařské povinnosti, protože na trůnu byla jeho matka královna Viktorie. Proto se Edward VII. věnoval především cestování. Vládnout začal v roce 1902, ve svých 60 letech a jeho vláda trvala pouhých 9 let. Za jeho vlády se podařilo mírovou cestou vyřešit více válečních konfliktů v koloniích, např. v Jižní Africe.

Britský král Edward VII. byl jedním z nejvýznamnějších hostů Mariánských Lázní. Poprvé sem zavítal v roce 1897 a od té doby se stal pravidelným hostem lázní. Celkově pobyl v lázních devět sezón a za jeho návštěv zaznamenaly Mariánské Lázně největší rozmach. Většina budov byla v tomto období přestavěna a modernizována.

Během pobytu Edwarda VII. se Mariánské Lázně na několik týdnů stávaly centrem světového dění a lázně vítaly stále více hostů. Edward VII. totiž udával tón ve všem, co dělal, a proto se Mariánské Lázně staly velice populárním lázeňským místem.

A nejen to. Mariánské Lázně se staly také místem politických jednání. V roce 1904 se zde britský král setkal s rakouským císařem Františkem Josefem I. a také v dalších letech zde proběhla různá jednání mezi Velkou Británií a Ruskem či Bulharskem.

Zajímavostí také je, že Edward VII. do Mariánských Lázní přijížděl zásadně bez manželky. Během pobytu se však velice rád obklopoval dámskou společností.

Mapa
Danubius Hotels Group
Facebook Google+ Youtube Twitter Flickr Instagram
Naposledy
prohlížené
 
X