newsletter program pro
stálé zákazníky

Ceny vázané na heslo
Přihlášení
Odhlášení
Noci


1st Pokoj

Dospělí:
Děti:
Počet pokojů: 


DANUBIUS BEST PRICE GUARANTEE

Rezervujete-li si pokoj u Danubius Hotels Group, můžete jsi být jisti, že dostanete nejvýhodnější veřejně dostupné ceny pokojů.  Najdete-li do 24 hodin od rezervace jinde nižší cenu, potom k ní naši cenu upravíme a kromě toho poskytneme slevu 30 EUR, kterou můžete  použít na jídla/nápoje a jiné služby hotelu během svého pobytu v hotelu,
ve smyslu Všeobecných smluvních podmínek.

Pro odeslání požadavku vyplňte online formulář!  Požadavek musíte odeslat nejpozději 48 hodin před řádnou dobou přihlášení se.


všeobecné smluvní podmínky formulář požadavku faq

Fryderyk Chopin

Nejvýznamnější polský hudební skladatel Fryderyk Chopin navštívil Mariánské Lázně v roce 1836. Nejel zde však obdivovat zdejší přírodu ani ochutnávat minerální prameny. Důvodem jeho dlouhé cesty z Paříže, kde žil v emigraci, byla mladá Marie Wodziňska, která byla jeho velkou láskou.

V Mariánských Lázních hrával na klavír malé lázeňské společnosti a okouzloval přátele četnými historkami o pařížských způsobech života. Plachá Marie slavného skladatele portrétovala. Navzdory tomu, že k sobě cítili náklonnost, nikdy ji neprojevili. Chopin byl ve vzahu k ženám velice nesmělý a Marie byla přísně vychována. Chopinova láska tak zůstala nenaplněná. Mladý skladatel byl rodinou odmítnut jako sice příjemný, ale nemajetný mladý muž a Marie byla nakonec provdána za bohatého obchodníka.
Pobyt v Mariánských Lázních Chopinovi zdravotně neprospěl. Zmořen cestováním a pařížským životem přijel do lázní během deštivého a chladného období. Z únavy a nemocí se po návratu do Paříže již nevzpamatoval. V roce 1849 zemřel na tuberkulózu ve věku necelých 40 let. Po jeho smrti byly v jeho bytě nalezeny dopisy Marie Wodziňské. Dopisy byly zabaleny v balíčku, na který Chopin napsal: Moja bieda.

Mapa
Danubius Hotels Group
Facebook Google+ Youtube Twitter Flickr Instagram
Naposledy
prohlížené
 
X