newsletter program pro
stálé zákazníky

Ceny vázané na heslo
Přihlášení
Odhlášení
Noci


1st Pokoj

Dospělí:
Děti:
Počet pokojů: 


DANUBIUS BEST PRICE GUARANTEE

Rezervujete-li si pokoj u Danubius Hotels Group, můžete jsi být jisti, že dostanete nejvýhodnější veřejně dostupné ceny pokojů.  Najdete-li do 24 hodin od rezervace jinde nižší cenu, potom k ní naši cenu upravíme a kromě toho poskytneme slevu 30 EUR, kterou můžete  použít na jídla/nápoje a jiné služby hotelu během svého pobytu v hotelu,
ve smyslu Všeobecných smluvních podmínek.

Pro odeslání požadavku vyplňte online formulář!  Požadavek musíte odeslat nejpozději 48 hodin před řádnou dobou přihlášení se.


všeobecné smluvní podmínky formulář požadavku faq

Johann Wolfgang Goethe

Johann Wolfgang Goethe byl často přezdíván jako kníže německých básníků. Narodil se 28. srpna 1749 ve Frankfurtu nad Mohanem. Vystudoval práva v Lipsku a ve Štrasburgu a na pozvání mladého vévody Karla Augusta se přestěhoval do Výmaru, z něhož společně se Schillerem a Herderem vytvořili významné kulturní centrum.
J. W. Goethe se nevěnoval pouze literatuře, ale také filozofii a moderním vědám jako byla geologie a přírodní vědy. Za svého života napsal celou řadu významných děl.

Do Mariánských Lázní zavítal až na sklonku svého života. Poprvé zavítal do Mariánských Lázní v dubnu 1820, kdy si jen prohlédl vznikající lázně a vrátil se zpět do Karlových Varů. O rok později, v červenci 1821 se Goethe v Mariánských Lázních poprvé ubytoval. Byl nadšen zdejšími minerálními prameny, přírodou i společností a svůj čas nevěnoval pouze léčebným procedurám, ale také studiu přírodních podmínek. Napsal také o Mariánských Lázních geologickou a mineralogickou studii.

Goetheho druhý pobyt v roce 1822 byl poznačen především mladou Ulrikou von Levetzow, která básníka zcela zaujala.
Naposledy se J. W. Goethe do Mariánských Lázní vrátil v roce 1823 a i tento pobyt mu velice prospěl.

Velkého Goetheho mnozí pokládají za kmotra Mariánských Lázní. Právě vznikající lázně získaly díky Goethemu dobrou pověst a mnozí toužili do Mariánských Lázní zavítat, aby zde velkého myslitele osobně potkali. Ve vyšších společenských kruzích se brzy stalo módou léčit se v místě, které tak prospělo Goethemu.

Sám Goethe rovněž povzbuzoval opata Reitenbergera a také lázeňské lékaře při budování lázní a doporučoval jim spojit tradiční lázeňskou péči s moderními léčebnými poznatky.

Mapa
Danubius Hotels Group
Facebook Google+ Youtube Twitter Flickr Instagram
Naposledy
prohlížené
 
X