newsletter program pro
stálé zákazníky

Ceny vázané na heslo
Přihlášení
Odhlášení
Noci


1st Pokoj

Dospělí:
Děti:
Počet pokojů: 


DANUBIUS BEST PRICE GUARANTEE

Rezervujete-li si pokoj u Danubius Hotels Group, můžete jsi být jisti, že dostanete nejvýhodnější veřejně dostupné ceny pokojů.  Najdete-li do 24 hodin od rezervace jinde nižší cenu, potom k ní naši cenu upravíme a kromě toho poskytneme slevu 30 EUR, kterou můžete  použít na jídla/nápoje a jiné služby hotelu během svého pobytu v hotelu,
ve smyslu Všeobecných smluvních podmínek.

Pro odeslání požadavku vyplňte online formulář!  Požadavek musíte odeslat nejpozději 48 hodin před řádnou dobou přihlášení se.


všeobecné smluvní podmínky formulář požadavku faq

Nikolai Vasilievich Gogol

Autor slavného Revizora, ruský spisovatel Nikolaj Vasiljevič Gogol, přijel do Mariánských Lázní v červenci roku 1839 na pozvání svého přítele Michaila Petroviče Pogodina, ruského novináře a spisovatele.

Gogol opustil Itálii, kde trávil většinu času, protože jej sužovali střevní potíže. Do Mariánských Lázní se mu nechtělo. Představoval si lázně jako špinavé a páchnoucí místo. Po svém příjezdu byl však velice mile překvapen zdejší přírodou. Před lázeňskou společností dával přednost procházkám v lese.

Po odjezdu Pogodina, se kterým trávil většinu času, začal Gogol přemýšlet o svých dílech, což bylo velice podnětné – získal tak látku k postavám pro Mrtvé duše, napsal povídku Plášť a činohru Vyholený vous.

V roce 1952 bylo městské divadlo v Mariánských Lázních pojmenováno po tomto významném ruském spisovateli a dramatikovi.

Avšak nejen Gogol pobýval v Mariánských Lázních. Léčili se zde také mnozí další ruští spisovatelé. Za všechny jmenujme alespoň Alexandra Ivanoviče Turgeněva, Ivana Alexandroviče Gončarova, který zde napsal část svého slavného románu Oblomov, nebo Maxima Gorkého.

Mapa
Danubius Hotels Group
Facebook Google+ Youtube Twitter Flickr Instagram
Naposledy
prohlížené
 
X